Vinař roku 2016
Vyhlášení výsledků 23.8.2018


9.8.2011
O osmi finalistech je rozhodnuto

Primární degustační komise hodnotily od pondělí 1. srpna do pátku 5. srpna na 528 vzorků vín z celé České Republiky. V loňském roce jich bylo 496. To vše proto, aby vybraly nejlepší vína v jednotlivých soutěžních kategoriích a zároveň nominovaly osm nejlepších kolekcí vín do finálového kola, které proběhne 17. 8. 2011 za účasti držitelů titulu Master of Wine a špičkových tuzemských degustátorů.

Na základě výběru odborných hodnotitelů tak do finálového kola postupují: Znovín Znojmo Vinařství Tomáš Krist Milotice Vinařství Volařík Mikulov Vinařství Kosík Tvrdonice Vinařství Kolby Pouzdřany Vinselekt Michlovský Rakvice Vinařství Proqin Velké Němčice Vinné sklepy Valtice Finálová mezinárodní komise, které předsedá Ivo Dvořák (ČR) tedy ve druhém kole znovu přechutná čtyřicet vzorků reprezentující produkci těchto osmi finalistů a rozhodne o konečném pořadí.

Zahraniční členové hodnotící komise jsou John Avery (GB) Master of Wine a významný obchodník s vínem, Elsie Pells (JAR) Capwinemaster, Ralf Anselmann (D) Vinař a držitel titulu Vinař roku 2010 v Německu, Natasha Hughes (GB) novinářka se specializací víno-jídlo a studentka právě ukončující praktickou zkoušku institutu MW. Hodnotitelé z České republiky jsou Klára Kollárová, hlavní sommelierka La Degustation, Josef Valihrach, vinař a držitel titulu Vinař roku 2009 a Vinař roku 2010, Štěpán Mlejnek, hlavní sommelier Bílkova 13 a Michal Šetka, žurnalista.

HLAVNÍ PARTNEŘI

VYaMakroHobra ŠkolníkČeský archiv vínKorunníaquatest

ODBORNÍ PARTNEŘI

Vinařská asociaceAsociace sommeliérů

 PARTNEŘI

Český rozhlas RadiožurnálČeský rozhlas RadiožurnálPraha 2Wine DegustationStavitelství ŘehořApetit, logoSommelier Hotel a RestaurantRiedelgepardShirazCodeLOGO_whirpool300x270LOGO_hanys300x270 MZe300x270VINOGRAF_LOGO_II

PODPORUJÍ

Vinařský fond Víno na dotek