Vinař roku 2016
Vyhlášení výsledků 23.8.2018


7.5.2012
Jubilejní 10.ročník prestižní soutěže Vinař roku 2012 přivítá rekordní počet zahraničních degustátorů

Přesto, že hodnotící komisaři začnou hodnotit úroveň českých a moravských vín až v půli měsíce srpna, již dnes vrcholí organizační zajištění celé akce. Pro letošní ročník je připraveno hned několik novinek. Poprvé za celou historii se zahraniční degustátoři začlení do hodnocení již v primárních komisích, nebo úplně poprvé bude také udělen titul „Šampiona“ soutěže nejlépe bodovanému vzorku.

I díky tomu organizátoři letos pozvali rekordní množství uznávaných osobností z celého světa. V srpnu tak do Prahy zavítají držitelé titulů Master of Wine, Master of Sommeliers, ocenění vinaři či členové OIV. Svou účast již například potvrdil také pan Pedro Ballesteros ze Španělska. Po dvou letech, také přijede osobně John Salvi a jeho skupina Masters of Wine. Každým dnem očekávají organizátoři další potvrzená jména a určitě se již dnes máme na co těšit. Setkání s těmito osobnostmi bude opět možné na slavnostním vyhlášení Vinaře roku 2012, které se letos uskuteční 23.srpna na pražském Žofíně.

Vinař roku 2012 Vinař roku 2012 Vinař roku 2012

HLAVNÍ PARTNEŘI

VYaMakroHobra ŠkolníkČeský archiv vínKorunníaquatest

ODBORNÍ PARTNEŘI

Vinařská asociaceAsociace sommeliérů

 PARTNEŘI

Český rozhlas RadiožurnálČeský rozhlas RadiožurnálPraha 2Wine DegustationStavitelství ŘehořApetit, logoSommelier Hotel a RestaurantRiedelgepardShirazCodeLOGO_whirpool300x270LOGO_hanys300x270 MZe300x270VINOGRAF_LOGO_II

PODPORUJÍ

Vinařský fond Víno na dotek