Vinař roku 2016
Vyhlášení výsledků 23.8.2018


13.8.2014
Finálová osmička vinařů a vinařství, mezi kterými se rozhodne o letošním titulu je známá!! Kdo asi převezme tento křišťálový pohár?!

Pohár Vinař roku

Soutěž MAKRO Vinař roku již zná finálovou osmičku, která se bude ucházet o prestižní vinařský titul. O vítězi rozhodne v Praze porota složená z nejlepších degustátorů celého světa. Výsledky 12. ročníku soutěže budou slavnostně vyhlášeny již 21. srpna 2014 na pražském Žofíně.

Letos čeští a moravští vinaři přihlásili 562 vzorků vín, ze kterých po prvním kole hodnocení vzešlo osm finalistů. Hodnocení tzv. „na slepo“, tedy bez znalosti vinařství či šarže, zaručuje co nejobjektivnější posouzení kvality vzorků a odpovídá standardům Mezinárodní unie enologů.

Finálová komise hodnotitelů určí konečné pořadí na svém zasedání dne 19.8.2014

Další ocenění jako jsou AQUILA Šampion bílých vín, KRÁL SÝRŮ Šampion červených vín i konečné výsledky hodnocení v jednotlivých kategoriích budou zveřejněny 21.8.2014 po 21 hodině.

Organizační výbor soutěže, také předá cenu Vinařské asociace ČR za celoživotní zásluhy pro české a moravské vinařství a cenu AQUATESTU za tradiční a ekologické postupy ve vinařství. To vše v rámci gala večera na pražském Žofíně 21.8.2014

Do finále postupují:

  • Vinařství Kolby Pouzdřany
  • Vinařství Spielberg Žarošice
  • Vinařství Mikrosvín Mikulov
  • Vinařství Vitis Strážnice
  • Milan Sůkal Nový Poddvorov
  • Tanzberg Mikulov
  • Vinařství Volařík Mikulov
  • Vinné sklepy Valtice

 

Oficiální tisková zpráva je ke stažení zde:

TZ_MAKRO Vinař Roku 2014_O vítězi rozhodnou světové vinařské špičky

HLAVNÍ PARTNEŘI

VYaMakroHobra ŠkolníkČeský archiv vínKorunníaquatest

ODBORNÍ PARTNEŘI

Vinařská asociaceAsociace sommeliérů

 PARTNEŘI

Český rozhlas RadiožurnálČeský rozhlas RadiožurnálPraha 2Wine DegustationStavitelství ŘehořApetit, logoSommelier Hotel a RestaurantRiedelgepardShirazCodeLOGO_whirpool300x270LOGO_hanys300x270 MZe300x270VINOGRAF_LOGO_II

PODPORUJÍ

Vinařský fond Víno na dotek