Vinař roku 2016


11.3.2019
PROWEIN 2019 největší veletrh vína tentokrát bez České republiky

ProWein je přední světový veletrh vína a lihovin. Na této rozsahem největší světové události branže se potkávají pěstitelé vinaři, s výrobci a producenty, s odborníky z oblasti gastronomie a obchodu. Výstaviště Düsseldorf se tak každoročně stává po tři dny konání veletrhu jedinečným mediátorem byznysu. Po 25 let se ProWein se svou jedinečnou koncepcí striktně obchodních návštěvníků neustále se rozvíjel. Od malého vinařského veletrhu až po dnešní podobu světové jedničky.

Letošní, jubilejní 25. ročník je tady důvodem k oslavám. Jak pro koho, Česká republika již druhým rokem  neprezentuje. Důvodů je několik od nezájmu vinařů až po manažerská selhání. Hlavním důvodem je však neexistence proexportní strategie pro naše vinařství – mnoho vinařů, ale i jejich reprezentantů má za to, že budování nových partnerských vztahů v zahraničí není třeba …. uvidíme, snad nebudou litovat.

O úspěchu, tradici a světovém renomé veletrhu ProWein svědčí návštěvnost minulého ročníku 2018. Kdy veletrh navštívilo 60.000 mezinárodních návštěvníků. K vidění bylo celkem 6.873 vystavovatelů z celkem 64 různých zemí. Každý druhý návštěvník v anketě přiznává, že na veletrhu našel nové obchodní partnery. 95% všech návštěvníků potvrzuje, že veletrh naplnil jejich očekávání.

Na návštěvníky letos opět čeká zastoupení veškerých významných vinařských regionů světa, plus výběr zhruba 400 alkoholických specialit.Dobrá polovina vystavovatelů pochází ze zemí, jako je Francie a Itálie, chybět nebude Německo, Rakousko, Portugalsko, ale i nové objevy, jako třeba vína z Ekvádoru, nebo např. z Azorských ostrovů.

HLAVNÍ PARTNEŘI

VYaMakroHobra ŠkolníkČeský archiv vínKorunníaquatest

ODBORNÍ PARTNEŘI

Vinařská asociaceAsociace sommeliérů

 PARTNEŘI

Český rozhlas RadiožurnálČeský rozhlas RadiožurnálPraha 2Wine DegustationStavitelství ŘehořApetit, logoSommelier Hotel a RestaurantRiedelgepardShirazCodeLOGO_whirpool300x270LOGO_hanys300x270 MZe300x270VINOGRAF_LOGO_II

PODPORUJÍ

Vinařský fond